شهریور ۱۴, ۱۳۹۷ آنفلوانزای پرندگان

فصل آنفلوانزای پرندگان نزدیک است، وقوع اولین مورد در روسیه

وقوع آنفلوانزای پرندگان در یک مزرعه طیور در روسیه موجی از نگرانی را میان تولیدکنندگان اروپایی به راه انداخته است و سبب شده است که مرغداران این قاره که در نیمکره شمالی زمین قرار دارند با نگرانی، منتظر فرارسیدن فصل زمستان باشند.
مقامات روسی تائید کردند که یک مرغداری، در منطقه کسترومسکایا در غرب روسیه با ۵۰۰ هزار مرغ به آنفلوانزای فوق حاد H5N2 مبتلا شده است و این ویروس که به آنفولانزای نوع H5 تعلق دارد از سال ۲۰۱۴ میلادی در آسیا، آفریقا و اروپا پخش شده است و وجود دارد.
به دنبال این مورد از ابتلا، ۶۷ مورد دیگر از شیوع آنفلوانزای نوع H5 در بخش‌های مختلف منطقه غرب روسیه اتفاق افتاده است.
دولت بریتانیا در ارزیابی این موضوع گفته است که چنانچه منشأ این بیماری، پرندگان وحشی باشند، مسیر مهاجرت آن‌ها می‌تواند مزارع طیور شمال اروپا را نیز با خطر مواجه کند.
محل وقوع آخرین مورد از وقوع آنفولانزای طیور، در تقاطع سه مسیر مهاجرت پرندگان وحشی است که یکی از این مسیرها به اروپا ختم می‌شود.
منشأ این آنفلوانزا هرکجا که باشد، اکنون وقت آن رسیده که در این زمان از سال به موارد امنیت زیستی مزارع طیور نگاهی انداخته شود و خطرات و آسیب‌هایی را که ممکن است به تجارت طیور لطمه کنند را در نظر گرفت. سال گذشته میلادی از نظر میزان شیوع آنفلوانزای پرندگان برای تولیدکنندگان اروپایی سال آرامی بوده است که البته این آرامش نمی‌تواند دلیلی بر این باشد که سال جاری هم سال بدون آشوبی برای آن‌ها باشد.

 

منبع : ITPNews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *