آبان ۲۹, ۱۳۹۷ تحریم خوراک دام و طیور

آیا خوراک دام و طیور شامل تحریم ها می شوند؟

سرپرست اداره تسهیل بخش خصوصی و جلب همکاری ایرانیان وزارت امورخارجه اعلام کرد تجارت خوراک دام، طیور و آبزیان مشمول تحریم ها علیه ایران نمی شود و این رویه، مستثناست.

عدم تحریم خوراک دام و طیور

«حسن نوریان» عصر یکشنبه در نخستین نشست «معرفی ظرفیت های سرمایه گذاری و تجاری در صنعت خوراک دام ایران» افزود: اهمیت صنعت خوراک دام، طیور و آبزیان بیش از پیش برای دولتمردان محرز شده است.
نوریان گفت: پس از توافق برجام (برنامه جامع اقدام مشترک) در سال ۱۳۹۴ گشایش خوبی در سطح جهانی در بخش های مختلف بویژه صنایع وابسته به مواد غذایی و کشاورزی ایجاد شد.
وی به خروج یکجانبه آمریکا از برجام و مسائل پس از آن اشاره کرد و ادامه داد: ایران با توجه به تحریم های قبلی و اهمیت تامین خوراک دام، طیور و آبزیان ستاد ویژه ای ایجاد کرد و اکنون برنامه مدیریت تحریم ها را در دستور کار داریم.

راه های ایران برای گذر از تحریم ها

نوریان تاکید کرد میزان تاب آوری اقتصاد ایران به گونه ای است که از این وضعیت گذر خواهد کرد.
این مقام وزارت امورخارجه یادآوری کرد: ایران در دیوان بین المللی دادگستری (لاهه) از آمریکا به سبب بروز مشکلات در زمینه تامین مواد غذایی شکایت کرد که رای دادگاه تاکنون به سود ایران بوده است.
«اتحادیه اروپا نیز در حال بررسی این امر است تا سازوکار ویژه قانونی در پنجم نوامبر ثبت کند؛ رویه ای که اوایل سال میلادی آتی عملیاتی می شود».
وی درباره بیمه محموله های دریایی گفت: طبق قانون انگلیس در مورد بیمه دریایی که به بسیاری از کشورهای اروپایی تسری می یابد، از شانزدهم ژانویه ٢٠١٦ میلادی که تحریم های اتحادیه اروپا رفع شده است هیچ ممنوعیتی برای شرکت ها در زمینه ایفای تعهدات براساس مقررات اتحادیه اروپا وجود ندارد.
وی افزود: تصور ما این است که با تلاش بخش های دولتی و خصوصی قادریم تحریم های جدید را به نحو موثری مدیریت کنیم.
نوریان فعالیت شرکت های کوچک و متوسط را راهی برای مدیریت تحریم های جدید دانست و افزود: آمادگی معرفی حدود پنج هزار شرکت به اتحادیه اروپا وجود دارد و امید می رود صنعت خوراک دام ، طیور و آبزیان نیز شرکت های مناسب شناسایی و معرفی شوند.
به گفته وی، گردش مالی سالیانه صنعت خوراک، دام طیور و آبزیان در جهان ۴۰۰ میلیارد دلار است و بر پایه برآوردهای سازمان خواروبار و کشاورزی ملل متحد (فائو) جمعیت ۹میلیارد نفری جهان در سال ۲۰۵۰ میلادی به مواد غذایی زیادی نیاز دارد؛ به طوری که تقاضا برای گوشت و مرغ ۲ برابر و لبنیات، آبزیان و ماهی سه برابر می شود.
به گزارش ایرنا، نخستین نشست «معرفی فرصت های سرمایه گذاری و تجاری در صنعت خوراک دام ایران» امروز در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران برگزار شد.
در حاشیه این نشست، کتاب «بازار خوراک دام ایران» رونمایی شد که به زبان انگلیسی نوشته شده و به معرفی اقتصاد ایران بویژه کشاورزی و دامپروری آن پرداخته است.
برچسب خورده برای:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *